• Halloween v škole

• Posledný októbrový deň pred jesennými prázdninami a Sviatkom všetkých svätých sa na našej škole pripomenula aj tradícia sviatku Halloween. Tento sviatok duchov a strašidiel je u detí z roka na rok obľúbenejší Tak prečo im nedopriať aspoň raz v roku niečo tajomné, bláznivé a strašidelné. Deti, ktoré prišli oblečené v kostýme dostali sladkú odmenu. Vyhlásili sme aj súťaž o najkrajšie vyzdobenú triedu, kde na prvom stupni zvíťazili žiaci 3.ročníka a na druhom stupni žiaci 5. ročníka. Víťazné triedy dostali halloweenskú tortu, na ktorej si pochutnali.

• Čiastočné zatmenie Slnka

• V utorok 25. októbra 2022 sa Slnko, Mesiac a Zem dostali na jednu priamku. Keďže nám počasie prialo, mohli sme aj my s našimi žiakmi pozorovať  zatmenie Slnka. Najbližšie slnečné zatmenie bude zo Slovenska viditeľné až 29.marca 2025.

• Vážení rodičia, milí žiaci.

Jesenné prázdniny začínajú 28. októbra (piatok)  trvajú do 31. októbra 2022 (pondelok).

Začiatok vyučovania po prázdninách  je  2. novembra 2022 ( streda).

Prajeme Vám príjemný oddych.

Stravníci budú odhlásení z obedov.

• Jesenná túra...Aktivity detí z MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Jesenná túra...Aktivity detí z MŠ.

Jeseň je ako stvorená na prechádzky v prírode. Cieľom našej turistickej vychádzky do jesennej prírody bolo spoznanie okolia obce, oboznámenie sa s negatívnymi vplyvmi človeka na prírodu, v neposlednom rade sme sa zamerali na zmeny v prírode v tomto ročnom období (jeseň), rozoznávali sme stromy (ihličnaté/listnaté) a kríky, ich plody. Videli sme viacero stôp zvierat.

• Tisíc a jedna stories

• 12.10. sa v rámci učebných osnov anglického jazyka naši žiaci zúčastnili divadelného predstavenie v KD Čeľadice s názvom "Tisíc a jedna stories". Anglicko-slovenská rozprávka koncipovaná ako učebná pomôcka pre žiakov základných škôl vznikla v spolupráci s Divadlom ZkuFraVon. Herci nám prerozprávali príbehy plné zázrakov a ľudskej múdrosti. Bolo to pre všetkých príjemným spestrením vyučovacieho dňa.

• Akcie školy na mesiac október

• -október mesiac úcty k starším

-6.10. hudobno-vzdelávací program Labyrint(umelecká agentúra Amos) v budove školy (vstupné -hradené kultúrnymi poukazmi)

-12.10. Divadelné predstavenie pre žiakov 3.-9. roč.(anglicko -slovenská rozprávka "Tisíc a jedna stories") KD Čeľadice

-27.10. Halloween

- 28.10. - 31.10. Jesenné prázdniny

• Jesenné popoludnie 2022

• Aj v našej škole už vládne jeseň. Prvá októbrová streda patrila vyrezávaniu tekvíc. Zapojili sa hlavne mladšie ročníky so svojimi rodičmi a svojimi výtvormi skrášlili školský dvor tak, že ich môžu obdivovať pri príchode do školy a aj pri odchode domov. O niečo neskôr sa k nám pripojili samozrejme aj naši škôlkari. Všetci sme sa zabavili, o čom svedčia aj úsmevy na našich tvárach. Veď presvedčte sa nakoniec sami a pozrite si fotky.