• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia, milí žiaci,

oznamujeme Vám, že v dňoch od 4.marca do 8.marca 2024 budú mať žiaci základnej školy jarné prázdniny.

Žiaci budú odhlásení zo stravy.

Materská škola bude v prevádzke.

Nástup na vyučovanie bude dňa 11.marca 2024 (pondelok).

Žiakom prajeme príjemný oddych.

• Šaliansky Maťko - okresné kolo

• Víťazi školského kola recitačnej súťaže "Šaliansky Maťko" reprezentovali našu školu v okresnom kole, ktoré sa konalo 12. 2. 2024 v Dome Matice slovenskej v Nitre.

• Karneval 2024

• Dnešný deň (9. 2.) sa v našej škole niesol v znamení hudby, farieb, zábavy a farebných masiek. Deti z MŠ a žiaci ZŠ sa stretli na tradičnom školskom karnevale.  Nechýbali ani rôzne súťaže a sladké odmeny. Najlepšie masky boli odmenené malou drobnosťou.

• Hviezdoslavov Kubín 2024 – školské kolo

Dňa 6.2.2024 sa konala každoročná súťaž v prednese prózy a poézie Hviezdoslavov Kubín.

Tento rok sa deti v hojnom počte zúčastnili školského kola. Hviezdoslavov Kubín pôvodne vznikol pre potreby zdokonalenia výslovnosti v slovenskom jazyku, postupne sa však pretváral, prepájal sa s inými druhmi umenia a nadobúdal súčasnú podobu. Je vrcholným podujatím, ktoré vytvára a formuje kultúru slovenského národa. Vznikol v roku 1954, ročne jeho jednotlivými kolami prejdú tisíce recitátorov a za sedemdesiat rokov ich bolo neúrekom.

Naša odborná porota mala naozaj neľahkú úlohu, aby vybrala tých najlepších.

Napokon rozhodla takto.

Našu školu pôjdu reprezentovať tieto žiačky:

Kristínka Košíková,  Clara Anguera,  Natália Szomolányiová

Ďakujeme našej porote, pedagógom, rodičom, starým rodičom za prípravu a všetkým zúčastneným deťom za príjemne strávené popoludnie a hlboký umelecký zážitok.

Víťazom prajeme veľa šťastia v obvodnom kole!

Mgr. Kertysová

• Od 28.01. do 1.2.2024 sa žiaci 8.ročníka  zúčastnili lyžiarskeho výcviku v krásnom stredisku na Táľoch . Pod vedením skúsenej lyžiarskej inštruktorky pani učiteľky Majky Veisovej a pedagogického dozoru pani učiteľky Kristíny Katrušinovej , si užili týždeň plný slniečka , zábavy a posilnenia nových priateľstiev . Zo všetkých sa stali skvelí lyžiari a dúfame, že svoje skúsenosti zúročia na ďalších slovenských svahoch a zjazdovkách.

Lyžovaniu zdar !

• Šaliansky Maťko - školské kolo

• Dňa 30. 1. 2024 sa konalo školské kolo súťaže v prednese slovenskej povesti "Šaliansky Maťko". Žiaci 2. - 7. ročníka predviedli svoje recitačné umenie. Porotu tvorili vyučujúce z I. a II. stupňa.

Víťazi v jednotlivých kategóriách budú reprezentovať našu školu 12. 2. 2024 v okresnom kole v Nitre .

I. kategória -  Dominika Doležalová

II. kategória -  Katarína Géciová

III. kategória -  Leonard Mark Póčik

Recitátorom a pedagógom ďakujeme za svedomitú prípravu a víťazom srdečne blahoželáme.